İhracat e-ticaret ve sipariş türü alanları hakkında. E-ticaret seçildiğinde sipariş türü doldurulmalıdır, boş bırakılamaz. E-ticaret alanı boş bırakılamaz.

İhracat e-ticaret ve sipariş türü alanları hakkında. E-ticaret seçildiğinde sipariş türü doldurulmalıdır, boş bırakılamaz. E-ticaret alanı boş bırakılamaz.

İhracat sisteminde birlik gönderimi yaparken, birlik tarafından gerekli tutulan yeni alanlar eklenmiştir. Bu alanların doldurulması gerekmektedir.
E-ticaret olup olmadığı ve hangi sipariş türünün seçileceği bilgisi tarafımızdan bilinmemekte olup firmanızdan edinebilirsiniz.E-ticaret başlığının altında 2 seçenek mevcuttur:
1-E-ticaret
2-E-ticaret Değil
Eğer 1-E-ticaret seçilmişse Sipariş Türü alanının da seçilmesi gerekmektedir. 2-E-ticaret Değil seçeneği seçilmiş ise Sipariş Türü alanının seçilmesi gerekmemektedir.E-ticaret alanı 1 seçilip sipariş türü seçilmez ise beyannamede Tamam butonuna tıklandığında "E-ticaret seçildiğinde sipariş türü doldurulmalıdır, boş bırakılamaz." uyarısı alınıp devam edilememektedir.
Eğer bu alanlar hiç doldurulmadan birliğe gönderilmek için tıklandığında aşağıdaki hata gelmektedir:

E-ticaret alanı boş bırakılamaz.Birlik sayfasındaki karşılığı:10.77 güncelleme dokümanında yer alan bilgi:

4. İhracat Sistemi > Veri Girişi > İhracat Beyannamesi ekranlarına E-ticaret ve Sipariş Türü alanları eklenmiştir. Eklenen bu alanlarda ; ● E-ticaret alanında listeden E-Ticaret seçeneği seçilmemişse veya E-Ticaret seçeneği seçilip Sipariş türü alanı seçilmemişse xml oluşturulmaması sağlanmıştır. ● E-ticaret alanı ve Sipariş türü alanı seçildiğine beyanname ekranında Birlik butonuna tıklandıktan sonra oluşan xmle ve taglarinin eklenmesi sağlanmıştır. ● E-ticaret alanında listeden E-Ticaret Değil seçeneği seçildiğinde Sipariş türü alanının pasif olması sağlanmıştır.

  • Related Articles

  • İhracat e-fatura işlemleri nasıl yapılır?

      İhracat e-faturanın sistem üzerinden E-fatura oluşturma işleminden önce firmanın yurtiçi müşteri kartında ihr E-fatura alanında tanımlama yapılması gerekmektedir.  İhracat e-fatura ekranında ekle denilerek ihracat e-fatura için firma tarafından ...
  • İhracat E-faturada sigorta ve navlunu nasıl beyan edebiliriz?

   1-ihracat E-faturanızda eğer kalemleriniz fob kıymet ise ve sigorta navlun ayrı beyan edilmiş ise ; İhracat sisteminde kıymet olarak gümrük sistemine otomatik olarak cıf kıymet gönderilmektedir. Fatura kıymeti ile beyanname kıymetleri ...
  • Marka Adı ve Marka Türü Boş Geçilemez

   İthalat beyannamesi Sayfa 2 ekranında Gtip bazlı olarak (Cep telefonu, Otomobil gibi tarifelerde ) mal cinsleri alanın altındaki şimşek işaretine  tıklanır, açılan mal cinsleri toplu görünüm ekranına bu bilgileri girilmesi gerekmektedir.
  • İhracat Beyanname Yazımı

   İHRACAT REJİMLERİ VE YAZIMI İLE İLGİLİ NOTLAR 1000 REJİMİ: Daha önce bir rejime tabi tutulmamış esyanın kesin ihracatı İhracat sisteminde en çok kullanılan rejim türü :1000 reijmidir. 1000 rejiminde son iki rakamının ''00'' olmasından daha önce bir ...
  • Firma E-Birlik Sisteminde Kayıtlı Değil

   Sistem / Yurtdışı Müşteri ekranında Bulunan Tam Ünvan alanı birlik sisteminde kayıt ettirilen ünvanla farklı ise alt kısımda bulunan Kayıt Belgesi Ünvanı alanında firmanın birlik sisteminde yer alan tam unvanı yazılarak işleme devam edilebilir. Eğer ...