Sistemde bir dosya için birden fazla İhracat E-Fatura oluşturma işlemi nasıl yapılır?

Sistemde bir dosya için birden fazla İhracat E-Fatura oluşturma işlemi nasıl yapılır?

İhracat Beyannamesinde kalemlerde  başlığı bulunmaktadır.
Diğer formlar/E-Fatura Oluşturduğunuzda bu alana oluşan faturanın numarası  atmaktadır.

Kalemlerde ayrı ayrı İhracat E-Fatura numarası alınması gerekiyor ise;

Beyanname kalemlerinde İhracat E-Fatura Kolonuna hangi kalemlerde aynı E-Fatura numarası yazılması gerekiyor ise bunların gruplanması gerekiyor. 

Örnek;

 • 1. ve 2. kalemlerimde İhracat E-Faturası aynı olmasını istediğim için iki kalemime aynı numarayı verdim.Üçüncü kalemim ise farklı bir İhracat E-Fatura numarası almasını istiyorum.
1.ve 2. kaleme aynı numara için bir fatura; 3. kalem için ayrı bir fatura oluşması için kalemlerde Farklı bir numara yazılarak gruplama yapılır.
           
 • Diğer Formlar alanından E-fatura alanına giriş yaptığımda 1 ve 2 olarak başlık açıldı. 1 Nolu başlığa tıklayıp 
E-Fatura oluştur/Güncelle butonuna basıp daha sonra aynı işlemi 2 nolu başlık için yaptığımda beyanname kalemlerime E-Fatura numarasını farklı atmış olacaktır.


 • Görüldüğü üzere kalemlerimde ilk iki kalemime aynı E-fat.Nosu Diğer kalemimede farklı E-Fat.Nosu atmış bulunmaktadır.

  • Related Articles

  • İhracat e-fatura işlemleri nasıl yapılır?

      İhracat e-faturanın sistem üzerinden E-fatura oluşturma işleminden önce firmanın yurtiçi müşteri kartında ihr E-fatura alanında tanımlama yapılması gerekmektedir.  İhracat e-fatura ekranında ekle denilerek ihracat e-fatura için firma tarafından ...
  • E Fatura Oluşturulmamış.

   İşlem sırasında 'E-fatura Oluştur/Güncelle' işlemi yapılmadan, Entegratör gönder işlemi yapılır ise aşağıdaki hata alınmaktadır. İhracat sisteminde oluşturulan beyannamede bir e-fatura göndermek için işlem sırası; 1- Beyanname üzerinde E-fatura ...
  • İhracatta Bir dosyaya ait Birden fazla e-fatura oluşturulabilir mi?

   *İlgili beyanname ekranında kalemlerde ihracat e fatura alanında gruplama yapabilirsiniz. (örneğin gruplama koduna 1 yazarak) . Aynı girişleri yaptığınız kalemler aynı e faturada olacaktır. *Gruplama yaptıktan sonra ise diğer formlar/e fatura/ e ...
  • İhracat E-Fatura entegrator listesine nasıl ulaşabilirim ?

   İhracat E-fatura Entegrator listesi ; İhracat Sistemi/Sistem/Yurt İçi Müşteri/ İhr E-Fatura başlığına tıklanır. Gelen ekranda İhracat E-fatura entagratorlerinin isimlerini görebilirsiniz.
  • İhracat e-faturada açıklama alanına bilgiler nasıl getirilebilir?

   İhracat sistemi / Rapor / Rapor Ayarları / Fatura Tasarımı alanındaki "Ayrıca Göster" seçeneğinden istenilenler işaretlenebilir. Yalnızca Text fatura şablonu için değil, ihracat e-fatura için de geçerlidir.