Tüm kalemlere otomatik bilgi aktarımı yapılabilir mi ?

Tüm kalemlere otomatik bilgi aktarımı yapılabilir mi ?


Çözüm : Bazı bilgilerin otomatik bilgi aktarımı yapılabilmektedir. 

İhracattta;

İhracat Modülü \ Veri Girişi \ İhracat Beyannamesi Değiştir konumunda iken yeşil ok işaretine tıklanır gelen ekrandan(Hızlı Gir Aktar) bilgi girişi yapılıp aktarım sağlanabilir.

Beyanname Değiştir konumunda iken ana sayfada sağ alt köşede bulunan yeşil ok işaretine tıklanır. Açılan sayfadaki bilgiler girilerek Aktar butonuna tıklanarak kalemlere otomatik aktarım sağlanabilir.
İthalatta ;

İthalat Modülü / Veri Girişi / İthalat Beyannamesi / Sayfa2 Hızlı Gir butonuna tıklanır gelen ekranda Aktar butonuna tıklanarak ilgili bilgiler giriş yapılıp aktarım sağlanabilir.

  • Related Articles

  • Tev Otomatik Hesaplama

   TELAFİ EDİCİ VERGİNİN (61) OTOMATİK HESAPLANMASI İhracat Beyannamesi / Diğer formlar / TEV hesaplama ekranında ithalat beyanname numarası giriş yapıldığında sistem içeride beyanname kayıtlı ise bilgilerini otomatik olarak ekrana getirecektir. 1- ...
  • Ön Dosya Bilgi Girişi & Takibi

   Bildiğiniz gibi beyannameye ait tüm bilgileriniz henüz gelmediğinde ön takip için bilgilerin bir kısmı girilerek beyanname ön bilgi girişi ekranından takip işlemini yapabiliyorsunuz. Sadece birkaç bilgi girişi yapılıp tamam butonuna tıkladığınızda ...
  • Yurt İçi Müşteri Bilgi Girişi Ekranı

   BİLGİ GİRİŞİ Firmanıza ait önemli  bir bilgi dosyalarında atlanılmaması gereken önemli bir detay var ise bilgi girişine kayıt ederek ilgili firma ile ilgili işlem yaptığınızda uyarı olarak gelmesini sağlayabilirsiniz. Giriş yaptığınız açıklama / Not ...
  • İhracat Sistemi edi belgede tpsyi tüm satırlara nasıl aktarırım?

   İhracat Beyannamesi > Sayfa1 > Edi Belge ekranında  İlgili belgenizin üzerine tıkladıktan sonra sağ altta bulunan Tüm Kalemlere Ekle butonuna tıklanarak 1. kaleme eklediğiniz Tps belgenizi diğer kalemlere aktarabilirsiniz.     
  • UBL aktarımı esnasında dosya numarası neden yazamıyorum?

   Eğer Ubl aktarımında ilgili dosya no alanına kendi kullanıcınız ile bir bilgi yazamıyor iseniz aşağıdaki alana yetki verilmesi gerekir; Diğer / users / sistem / çoklu yetki girişi / ihracat / dosya no değiştirme yetkisine 15 tam yetki verilmelidir.